Newsweek: polityk PiS złamał ustawę o wykonywaniu mandatu posła

Tomasz Dudziński, poseł PiS, złamał ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Przez pół roku ukrywał, że jest prezesem i udziałowcem spółki Radio Językowe. Sejmowy rejestr korzyści polityk uzupełnił, gdy sprawą zainteresował się tygodnik ?Newsweek?.

Dudziński to jeden z młodych PiS-owskich wilczków - pisze tygodnik "Newsweek". Przed wyborami w 2007 r. kierował kampanią medialną partii i uchodził za głównego propagandystę Prawa i Sprawiedliwości. Najwyraźniej słabość do środków masowego przekazu mu została - 15 kwietnia tego roku zgłosił w Krajowym Rejestrze Sądowym powołanie spółki radiowej (objął 25 udziałów wartych 25 tys. zł). Zgodnie z prawem w ciągu następnych 30 dni powinien uzupełnić rejestr korzyści, nawet w sytuacji, gdy z nową działalnością nie wiąże się żadne wynagrodzenie.

Dlaczego przez sześć miesięcy tego nie zrobił? W rozmowie z "Newsweekiem" twierdzi, że nie wiedział o takim obowiązku (a jest magistrem prawa), przeoczenie uświadomił sobie jakiś czas temu, czytając przepisy, a że dokumenty trzeba złożyć osobiście, 13 października przyjechał na Wiejską dopełnić formalności. Ciekawe, że akurat wtedy, bo kilka dni wcześniej oficjalnie zapytaliśmy w sejmowym biurze informacji, czy poseł Dudziński zgłosił prezesowanie spółce. Odpowiedź twierdząca nadeszła... 14 października.

TOK FM PREMIUM