SLD już wie, że utrzyma ostry kurs podczas wyborów

PRZEGLĄD PRASY. Sojusz Lewicy Demokratycznej postanowił w obliczu zbliżających się wyborów podtrzymać ostry kurs światopoglądowy - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". Zdaniem gazety kierownictwo partii podjęło taką decyzję po serii konsultacji ze swoimi zwolennikami.

SLD postanowił, że w programie na wybory samorządowe uwzględni nie tylko wyznaczone przez siebie priorytety, ale też opinie wyborców. Aby je lepiej poznać, działacze partii przeprowadzili specjalne ankiety wśród sympatyków SLD w całym kraju. Zdaniem działaczy ugrupowania zainteresowanie tą akcją przerosło wcześniejsze oczekiwania.

Oprócz kwestii czysto lokalnych w ankiecie znalazły się pytania dotyczące opinii na takie tematy, jak miejsce religii w szkole czy zapłodnienie in vitro. Ich wyniki mają bowiem posłużyć do ewentualnych modyfikacji programu, z którym SLD pójdzie do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych. Dodatkowo, zdaniem "Rzeczpospolitej", lewica wyraźnie zaostrzyła ostatnio stosunek do Kościoła, co widać chociażby po wypowiedziach jej polityków w sprawie zwrotu kościelnych majątków. Wstępna analiza ankiet wykazała, sympatycy Sojuszu uważają, że kurs ten należy utrzymać.

Więcej w dzisiejszym wydaniu gazety .

DOSTĘP PREMIUM