Stowarzyszenie Palikota zarejestrowane. Jest decyzja sądu

Jak dowiaduje się TOK FM, Stowarzyszenie o nazwie "Ruch Poparcia Palikota z siedzibą w Lublinie" zostało zarejestrowane. Potwierdza to rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. - Bardzo się cieszę - komentuje Palikot.

Współpracownicy Janusza Palikota złożyli dokumenty o rejestrację stowarzyszenia 20 sierpnia. Poseł skarżył się na opieszałość sądu, a sąd tłumaczył, że to nie jego wina, bo w dokumentach były błędy. W czwartek na konferencji prasowej rzecznik sądu informował jednak, że wszystkie nieprawidłowości we wniosku o rejestrację stowarzyszenia zostały usunięte.

Jak ustaliło TOK FM, w poniedziałek w Wydziale XI Sądu Rejonowego w Lublinie (KRS) zapadła decyzja o rejestracji stowarzyszenia. Dane zostały pozytywnie zweryfikowane w specjalnej ogólnopolskiej bazie danych. Stowarzyszenie jest już w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Poseł Janusz Palikot zapowiedział też, że już we wtorek złoży wniosek o rejestrację swojej partii.

15 postulatów Janusza Palikota

Poseł o rejestracji stowarzyszenia dowiedział się od dziennikarza TOK FM. Nie krył radości. - Bardzo się cieszę. Presja pewna publiczna, obywatelska plus medialna odniosła skutek. I sąd uznał, że te wszystkie racje to są prawdziwe racje. Nie ma żadnego powodu, by ciągnąć w nieskończoność czegoś tak banalnego jak rejestracja stowarzyszenia - mówi Palikot.

Co oznacza decyzja sądu o rejestracji i wpisie do KRS-u? - Że możemy założyć konto w banku, możemy zacząć zbierać pieniądze i wyznaczyć termin zjazdu mniej więcej za 30 dni, czyli w drugiej połowie listopada - dodaje Palikot.

Poseł zapowiada, że teraz zwolennicy stowarzyszenia będą wypełniać deklaracje poparcia, które są dostępne m.in. w internecie. Niebawem też wyznaczone zostanie miejsce zjazdu: czy będzie to Warszawa, Katowice czy Wrocław.

DOSTĘP PREMIUM