Na miesiąc przed wyborami. Wicemarszałek od odpraw

Popracuje dwa miesiące po czym dostanie trzymiesięczną odprawę. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego na miesiąc przed wyborami wybrał nowego wicemarszałka.

Zachodniopomorscy radni sejmiku na ostatniej merytorycznej sesji wybrali nowego wicemarszałka. Przemysław Włosek swoją funkcję będzie pełnił do wyborów, które już za miesiąc i chwilę po nich, do czasu powołania nowego zarządu, po czym odbierze odprawę w wysokości trzech pensji, łącznie zarobi około 60 tysięcy złotych! Nowy wicemarszałek nie jest zbyt rozmowny, reporterowi TOK FM "rzucił" tylko - Powiem wprost, nie sądziłem, ze w tej kadencji przyjdzie mi pełnić taką funkcję.

Marszałek Władysław Husejko na pytanie o potrzebę wyboru wicemarszałka praktycznie na ostatniej sesji tej rady województwa, zareagował dość alergicznie - proszę zapytać ustawodawcę, który zrobił taki zapis, że marszałek w ciągu 30 dni musi powołać nowego wicemarszałka na powstały wakat - proponuje Husejko.

Marszałek przekonuje, że jego działania wynikają z troski o województwo - Mamy galimatias prawny i ja nie mogę pozwolić sobie na to, by uchwały dotyczące RPO czy dużych projektów były podważane prawnie z powodu braku wicemarszałka... i tylko z tego powodu to robię, żeby nie ryzykować - zapewnia marszałek.

DOSTĘP PREMIUM