23-letnia córka Rostowskiego doradcą w MSZ

MSZ zatrudnił córkę szefa ministerstwa finansów Mayę Rostowską - pisze ?Dziennik Gazeta Prawna? - Z wyróżnieniem ukończyła University College London. Jej idiomatyczny angielski jest nienaganny. Minister Sikorski potrzebował specjalistki, która zredaguje jego teksty - mówi gazecie szef gabinetu ministra Piotr Paszkowski.

23-letnia córka ministra finansów Jacka Rostowskiego od dwóch miesięcy zajmuje ważne stanowisko w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Choć ledwo skończyła studia i jak wynika z oficjalnej informacji MSZ wcześniej nie miała żadnego doświadczenia zawodowego, Radosław Sikorski mianował ją jednym z trzech doradców w swoim gabinecie politycznym.

Dyrektor gabinetu ministra Sikorskiego Piotr Paszkowski w awansie córki ministra finansów nie widzi kumoterstwa. Tłumaczy, że jego szef nie był zadowolony z zespołu tłumaczy i stąd awans panny Mayi. Przyznaje też, że Rostowska nie została wybrana w drodze konkursu. Jego zdaniem nie ma takiego wymogu przy wyborze osób pracujących w gabinecie ministra.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM