Kandydaci SLD idą śladem bliźniaczek Napieralskiego. Mamy pierwszą piosenkę [WIDEO]

Kandydat Sojuszu na prezydenta Płocka - podobnie jak Grzegorz Napieralski podczas prezydenckiej kampanii wyborczej - będzie promował się własnym wyborczym szlagierem. Kampanijne piosenki mają mieć także inni kandydaci SLD w kraju - dowiedział się reporter TOK FM.

Stawiam na Hetkowskiego

Hip-hopowy utwór dla Utwór dla Wojciecha Hetkowskiego nagrali wykonawcy znani ze znanego niegdyś zespołu Jeden Osiem L: Marcin "Chiwas" Siwek oraz Jacek "Paczkoś" Paczkowski.

Oto fragment ich twórczości: "Stawiam na Hedka, potrzebny prezydent z pasją, który tchnie drugie życie w nasze ukochane miasto./ Jest sprawą jasną,że już przyszedł czas na zmiany, no bo kto jak nie on otworzy te szersze bramy./ Chce mieć tu mieć swoje plany, chce tu żyć, oddychać miastem. Stawiam na Hetkowskiego, opozycji kiwam palcem./ Wygrywaj w walce, Płock potrzebuje gospodarza, który żyje z mieszkańcami, a nie na nich się obraża" - rymują w piosence zatytułowanej "Stawiam na Hetkowskiego".

Teledysk z mieszkańcami Płocka

Teledysk, który powstał do utworu - jak mówią działacze SLD - jest stylizowany na wzór amerykański. Zaangażowano do niego kilkudziesięciu mieszkańców Płocka, którzy w telewizyjnym nagraniu trzymają transparenty z hasłami wzywającymi do poparcia kandydatury kandydata SLD. - Bardzo jestem wdzięczny Marcinowi za ten utwór. Zrobił dla mnie z własnej inicjatywy fajną piosenkę z dobrymi słowami. Myślę, że mi pomoże w wygraniu tych wyborów - mówi nam Wojciech Hetkowski, kandydat Sojuszu na prezydenta Płocka.

Kto powtórzy sukces bliźniaczek Napieralskiego?

- Chcemy sprawić, żeby nasza kampania była wesoła i przyjemna dla oka i ucha, a nie sztywna i często z nic nie znaczącymi tekstami na ulotkach - tłumaczy Łukasz Naczas, kierownik biura medialnego SLD.

Dlatego - jak się dowiadujemy - niewykluczone, że wyborcze piosenki będą obecne w kampaniach samorządowych także innych kandydatów w Polsce. Grzegorz Napieralski zalecił bowiem swoim działaczom startującym w wyborach, aby wzorowali się na jego kampanii prezydenckiej. A szef SLD promował się podczas niej piosenką "To on" nagraną dla niego przez zespół 2Sisters.

Sojusz myślał o nagraniu także jednej wspólnej piosenki wyborczej dla wszystkich kandydatów. - Ostatecznie z tego zrezygnowaliśmy dając pole do działań naszym kandydatom w różnych częściach Polski - mówi Łukasz Naczas.

DOSTĘP PREMIUM