"Złamał wszelkie standardy". Poseł PSL Andrzej Pałys zawieszony w prawach członka klubu

Poseł PSL Andrzej Pałys został zawieszony w prawach członka klub. - Złamał wszelkie standardy obowiązujące w klubie - tłumaczy w TVN 24 Stanisław Żelichowski. Złamanie standardów, to dziwne zachowanie świętokrzyskiego posła, który dzisiaj rano przed Sejmem wyglądał na pijanego.

Słaniającego się na nogach posła zauważył przed hotelem poselskim o godz. 11 reporter TVN . Mężczyzna chybotliwie się poruszał, niewyraźnie mówił. Na pytanie dziennikarza, czy dobrze się czuje, Pałys odpowiedział niewyraźnie, że owszem. Nie chciał odpowiadać na inne pytania, wsiadł do nie swojego samochodu i... siedział.

Wyraźnie zaskoczony sytuacją, szef klubu PSL Stanisław Żelichowski poinformował, że Andrzej Pałys został zawieszony w prawach członka klubu. - Mam nadzieję, że przygotuje się do rozmowy ze mną, ustalimy jaka była tego przyczyna i czy można mu pomóc - mówił TVN24. - W żaden sposób nie chcę tego usprawiedliwiać, to było naganne, wbrew wszelkim ustaleniom klubowym, tym pisanym i tym niepisanym i tego nie powinien w żaden sposób zrobić. My w klubie się nie upijamy - dodał.

Żelichowski powiedział, że widział Pałysa rano na głosowaniach w Sejmie. - Podałem mu rękę i nie wyczułem od niego żadnych oznak alkoholu. To musiało być jakieś gwałtowne zdarzenie. Może byłem za mało wyczulony - mówił. Zawieszonego posła odwieziono do domu.

DOSTĘP PREMIUM