Sondaż: PiS posługuje się najbardziej agresywnym językiem

Z sondażu SMG/KRC dla TVN24 wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego postrzegana jest jako ta, która posługuje się najbardziej agresywnym językiem na polskiej scenie politycznej. Uważa tak 58 procent badanych.

Według Polaków, zapytanych telefonicznie przez pracownię MillwardBrown SMG/KRC o to, "która partia ich zdaniem posługiwała się agresywnym językiem w debacie publicznej?", najwięcej wskazań padło właśnie na Prawo i Sprawiedliwość. Agresję językową u polityków tej partii dostrzegło aż 58 procent badanych.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska. O tym, że w debacie publicznej politycy rządzącej partii mówią agresywnie przekonanych jest 26 procent ankietowanych. Agresję respondenci dostrzegli jeszcze w języku działaczy Ruchu Poparcia Janusza Palikota (2 proc. badanych) i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (1 proc.).

Wśród polityków pozostałych partii ujętych w sondażu - Samoobrony, PSL, LPR, Centrolewicy, Prawicy Rzeczpospolitej i SD - ankietowani języka agresji nie dostrzegli.

25 procent respondentów nie potrafiło jednak wskazać, która z partii takim językiem się posługiwała, a która nie. Udzielenia odpowiedzi odmówił jeden procent pytanych. Osoby, które w sondażu wzięły udział, mogły wskazać na więcej niż jedną "agresywną" partię.

Badanie SMG/KRC przeprowadzono w dniach 25-26 października metodą telefoniczną (telefony komórkowe i stacjonarne) na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie osób powyżej 18. roku życia.

DOSTĘP PREMIUM