Sondaż. Prezydenci miast znów (raczej) wygrają

Warszawa dla Gronkiewicz-Waltz, Katowice dla Uszoka, Poznań dla Grobelnego, Wrocław dla Dutkiewicza, a Kraków dla Majchrowskiego - to wyniki sondażu na zlecenie ?Faktów? TVN.

Według badań Gfk Polonia dla "Faktów" TVN wynika, że obecni prezydenci największych polskich miast zwyciężą w nadchodzących wyborach samorządowych

Warszawa, Katowice, Poznań - prezydenci z przewagą (niewielką)

W Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz ma 57 proc. poparcia. Jej główni konkurenci, czyli Czesław Bielecki i Wojciech Olejniczak mają po 11 proc.

W Katowicach liderem sondaży jest Piotr Uszok, może liczyć na 50 proc. poparcia. Drugi , kandydat PO, Arkadiusz Godlewski ma 21 proc. głosów.

Podobnym poparciem jak prezydent Katowic cieszy się prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Sondaż daje mu 51 proc. Daleko za nim jest Grzegorz Ganowicz z PO, ma 20 proc.

Sopot, Kraków, Gdańsk - zacięta walka

Według sondażu Gfk Polonia ważą się losy prezydentury w Sopocie. Obecny prezydent Jacek Karnowski może liczyć na 42 proc. głosów. Wojciech Fułek, kandydat niezależny odnotowuje 38 proc. poparcia.

W Krakowie obecny prezydent Jacek Majchrowski popierany przez SLD zmierzy się w wyborach z wojewodą małopolskim z PO Stanisławem Kracikiem. Wygrywa Majchrowski 47 do 22.

W Gdańsku może być potrzebna druga tura. Obecny prezydent Paweł Adamowicz 46 procentowe poparcie, Andrzej Jaworski z PiS 19 procentowe.

Gdynia, Wrocław - duża przewaga prezydentów

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, ma miażdżącą przewagę. W wyborach może na niego zagłosować aż 85 proc. mieszkańców. W pierwszej turze, we Wrocławiu może wygrać Rafał Dutkiewicz. Może liczyć na 66 proc. głosów.

Sondaż został przeprowadzony w dn. 20-24 października na próbie nie mniejszej niż 600 osób (zależnie od liczby osób deklarujących udział w wyborach w danym mieście).

DOSTĘP PREMIUM