Kluzik-Rostkowska: Brak nam pomysłu na odklejenie gęby

Jeśli kiedyś Zbigniew Ziobro wystartowałby do wyborów na stanowisko prezesa PiS, to ja też stanęłabym do tej rywalizacji - mówi w wywiadzie dla "Wprost" Joanna-Kluzik-Rostkowska. Posłanka PiS podkreśla jednak, że nie kwestionuje przywództwa Jarosława Kaczyńskiego.

Kluzik-Rostkowska rozmawiała z Tomaszem Machałą o liderze partii, Jarosławie Kaczyńskim i o tym, kto mógłby go zastąpić.

- Przecież kiedyś dojdzie do zmiany lidera - mówi. Nie wyklucza też, że mogłaby wówczas stanąć do walki o przywództwo w partii. Jak twierdzi, chciałaby zaprezentować członkom Prawa i Sprawiedliwości pozytywną alternatywę dla wizji Zbigniewa Ziobro.

Zdaniem Kluzik-Rostkowskiej łatwo przewidzieć konsekwencje ewentualnego zwycięstwa Ziobry, obserwując to, co dzieje się teraz. - Bo teraz koncepcje Zbigniewa Ziobry są realizowane. I mamy duże różnice w poparciu między PiS a PO, duży poziom nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego, kompletny brak możliwości koalicyjnych i jeszcze kompletny brak pomysłu na odklejenie gęby - ocenia rozmówczyni "Wprost".

- A jeżeli chcemy być solidną, poważną opozycją, musimy tę gębę odkleić. Odkleimy ją, jeśli wrócimy do polityki, jaką uprawialiśmy w kampanii prezydenckiej - uważa Kluzik-Rostkowska.

TOK FM PREMIUM