Prawicowy portal grzmi: Ksiądz "obrońców krzyża" ukarany przez Kurię

Ks. Stanisław Małkowski nie będzie mógł dłużej opiekować się pacjentami Domu Opieki i Hospicjum Res Sacra Miser - pisze prawicowy portal Fronda.pl. Spekuluje też, że to nie koniec szykan w stosunku do księdza, który zasłynął wspólnymi modlitwami z tzw. obrońcami krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego.

Fronda.pl pisze, że ksiądz Stanisław Małkowski oficjalnie miał się porozumieć ws. zakończenia pełnienia posługi ze względu na swój wiek. Ale z nieoficjalnych informacji prawicowego portalu wynika, że sprawa może mieć drugie dno .

"Ma to być kara za zaangażowanie ks. Małkowskiego w obronę krzyża na Krakowskim Przedmieściu. (...)" I dalej: "To może nie być koniec szykan wobec księdza, pojawiły się już bowiem sugestie, że kapłana należy poddać badaniom psychiatrycznym".

Ksiądz Małkowski jako jeden z nielicznych duchownych publicznie pokazywał się z tzw. obrońcami krzyża. Wspólnie z nimi się modlił. Święcił też przynoszone pod Pałac drewniane krzyże.

Ksiądz chętnie wypowiadał się dla prawicowych mediów i portali m.in. na temat katastrofy smoleńskich i snuł przypuszczenia na jej temat, m.in. że to, co wydarzyło się w Smoleńsku to była zbrodnia. We wrześniu dostał ostrzeżenie od kurii archidiecezji warszawskiej. Wydano mu zakaz posługi kapłańskiej.

Ks. Małkowski w czasach PRL działał opozycji, był kapelanem "Solidarności".

Jest zwolennikiem intronizacji Chrystusa na króla Polski.

DOSTĘP PREMIUM