Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak usunięte z PiS

Prawo i Sprawiedliwość usunęło ze swoich szeregów Joannę Kluzik Rostkowską oraz Elżbietę Jakubiak. - Szkodzą partii - zdecydował komitet polityczny PiS.

Oni też byli w PiS - odeszli lub zostali wyrzuceni - ZDJĘCIA >>

Decyzję o wyrzuceniu posłanek z partii ogłosił oficjalnie o godzinie 16 szef klubu PiS Mariusz Błaszczak . - Złamały statut, więc wyciągnięte zostały konsekwencje. Były próby rozmów, ale nie przyniosły one rezultatu - mówił polityk. Dodał, że "była to decyzja jednomyślna".

Kluzik i Jakubiak wykluczone z PiS. "Za działalność na szkodę partii"

Joanna Kluzik-Rostkowska ostatnio była upominana przez polityków PiS za krytyczne wypowiedzi na temat partyjnej retoryki, apele o powrót do spokojniejszego tonu i zakończenie wojny polsko-polskiej. Niedawno deklarowała, że jeśli Zbigniew Ziobro wystartuje w 2012 roku w wyborach na szefa PiS, to będzie miał kontrkandydatkę w jej osobie.

Jarosław Kaczyński mówił dziś, że nikogo w partii nie będzie trzymał siłą. Odniósł się w ten sposób do medialnych spekulacji na temat możliwości odejścia z ugrupowania niektórych polityków.

Kaczyński: Nikogo w partii nie będę trzymał siłą

Jakubiak: zawieszona, upomniana, wyrzucona

Elżbieta Jakubiak również krytykowała obecną strategię partii. Niedawno za swoje wypowiedzi została zawieszona w prawach członka PiS. Wówczas skończyło się tylko na upomnieniu.

Co takiego zrobiła Jakubiak, że Jarosław Kaczyński uznał ją za zagrożenie dla interesów partii? - Chodzi o postawę Elżbiety Jakubiak - argumentował wtedy szef klubu PiS Mariusz Błaszczak i dodał: - Jesteśmy ludźmi wolnymi, ale musimy być odpowiedzialni za słowa i czyny.

Jakubiak zapowiedziała, że wspólnie z Kluzik-Rostkowską o 17 zorganizują w Sejmie konferencję prasową.

Poncyljusz: To nie jest dobra decyzja

Paweł Poncyljusz, jeden ze współpracowników Rostkowskiej ze sztabu wyborczego, na gorąco komentował dzisiejsze wydarzenia w TVN24. - To nie jest dobra decyzja - stwierdził. Nie chciał jednak powiedzieć, czy sam odejdzie z PiS.

Inaczej sytuację ocenił europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - Joasia strzelała nam w plecy - powiedział. Zdaniem Czarneckiego "festiwal dymisjonowania prezesa partii", który był prowadzony przez Kluzik-Rostkowską w mediach, był "fatalny dla wizerunku Prawa i Sprawiedliwości".

Czy PiS spadnie poparcie po wyrzuceniu J. Kluzik-Rostkowskiej i E. Jakubiak?

TOK FM PREMIUM