Poncyljusz: Kaczyński robi wszystko, żeby Tusk rządził. Prezes PiS milczy

Paweł Poncyljusz deklaruje, że powołane m.in. przez niego i byłych i obecnych prominentnych polityków PiS stowarzyszenie ?Polska jest najważniejsza? jest dla tych, którzy uwierzyli w to wyborcze hasło Jarosława Kaczyńskiego, ale są rozczarowani jego polityką.

- Na 3-lecie rządów Donalda Tuska wciąż jest wiele do zrobienia, a atmosfera między dwoma głównymi ugrupowaniami politycznymi nie służy rozwiązywaniu realnych problemów - powiedział Paweł Poncyljusz.

Stowarzyszenie dla rozczarowanych Kaczyńskim

- Dlatego powołujemy stowarzyszenie - stwierdził poseł - wciąż jeszcze - Prawa i Sprawiedliwości. - Żeby dać sygnał tym Polakom, którzy wierzą że Polska jest najważniejsza, którzy uwierzyli w to hasło Jarosława Kaczyńskiego, że jesteśmy z nimi. Proponujemy formułę środowiska obywatelskiego, i ci, którzy się z tym identyfikują, mogą do nas dołączyć - oświadczył i zaprosił na stronę internetową www.polskajestnajwazniejsza.pl, która ma ruszyć "jeszcze dziś".

"Okładanie się maczugami nie pomaga Polakom"

- W gronie 15 osób zdecydowaliśmy o powołaniu stowarzyszenia, żeby przez nie wymuszać inne standardy, i pokazać, że okładanie się maczugami nie pomaga Polakom - powiedział Poncyljusz. Dodał, że w kwestii przynależności partyjnej każdy z członków stowarzyszenia o każdy podejmie decyzję we własnym sumieniu. Jak stwierdził, wśród założycieli stowarzyszenia są "różne osoby", dziś natomiast jego powstanie ogłosiło to grono, które miało udział w kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego, grono, "które stało przy haśle < Polska jest najważniejsza> - podkreślił poseł.

"Kaczyński robi wszystko, by Tusk dalej rządził"

Na pytanie, dlaczego Stowarzyszeniu nie po drodze z Prawem i Sprawiedliwością, poseł odparł, że "może i ktoś mówi, że Polska jest najważniejsza, ale robi wszystko, żeby Donald Tusk rządził kolejne 3 lata". - To dzis jest "Polska jest najważniejsza" według Jarosława Kaczyńskiego - stwierdził Poncyljusz. Nie ujawnił, czy członkowie stowarzyszenia myślą o zakładaniu partii politycznej. Namawiał też do głosowania w wyborach samorządowych. - Jako członek PiS twierdzę, że wśród 32 tys. kandydatów jest wielu moich przyjaciół, i namawiam do głosowania na nich, jeśli będzie to oznaczać rozwój małych ojczyzn. Polacy sami dobrze wiedzą, kto gwarantuje w ich gminie dobry rozwój. W PiSie jest wielu takich zacnych ludzi - dodał. Poncyljusz nie powiedział, czy czeka na decyzję PiS wyrzucającą go z partii, ani co go powstrzymuje przed odejściem z niej samemu. Zapewnił tylko, że decyzja w tej sprawie zapadnie "w ciągu kilku dni".

Stowarzyszenie byłych i obecnych członków PiS. Kaczyński milczy.

Paweł Kowal, Paweł Poncyljusz, Joanna Kluzik-Rostkowska, Adam Bielan, Elżbieta Jakubiak i Michał Kamiński ogłosili dziś założenie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza". W stowarzyszeniu jest 15 osób, m.in. Andrzej Dudziński, Marek Migalski i Lena Dąbkowska-Cichocka. Sam Jarosław Kaczyński na pytania dziennikarzy odpowiadać nie chciał. Mimo ponawianych pytań wsiadł do samochodu i odjechał.

DOSTĘP PREMIUM