Kaczyński: "Tuskizm jest fatalny dla Polski"

Podział na biednych i bogatych, uprzywilejowanych i pozbawionych praw - taka jest według Jarosława Kaczyńskiego Polska Tuska. Na konwencji w Warszawie prezes PiS stwierdził, że "tuskizm jest fatalny dla Polski". I wskazał...Wrocław, gdzie rządzi niezależny, choć wywodzący się z kręgów zbliżonych do PO, Rafał Dutkiewicz.

- Jeżeli PiS nie będzie w dużych miastach odpowiednio silne, to nie będzie kontroli nad władzą - uważa Jarosław Kaczyński. Prezes PiS powiedział na konferencji prasowej w Warszawie, że jeśli silnej reprezentacji tej partii zabraknie we władzach miast, to władze miejskie będą mogły robić, co chcą. A "władza niekontrolowana jest zawsze złem". - Kontrola władzy jest potrzebna - stwierdził szef PiS.

Kaczyński: W Polsce panuje grupa "wczesnych profitentów transformacji"

Kaczyński: nie ma różnic między Dutkiewiczem a PO

Kaczyński wsparł na konferencji prasowej kandydata PiS na prezydenta Wrocławia, Dawida Jackiewicza. - Różnice między Dutkiewiczem (obecny prezydent Wrocławia ma ogromne szanse na reelekcję - red.) a Platformą Obywatelską są iluzoryczne - powiedział prezes PiS. - Są dziesiątki nitek łączących Dutkiewicza z PO. Widać, że ten brak kontroli prowadzi do "tuskizmu" w wydaniu wrocławskim - dodał Kaczyński.

Podział Wrocławia na bogatych i biednych

To właśnie władza Dutkiewicza i brak kontroli ze strony PO powodują według Kaczyńskiego podział miasta na dwie części: tę bogatą, gdzie planuje się "za duży stadion i całoroczny stok narciarski", i tę biedną, gdzie "10 tys. mieszkań nie ma kanalizacji, a ogromne połacie miasta są w ogóle nie odnowione". - Koncentruje się uwagę na centrum, a o reszcie się zapomina. Ta jakość życia jest nienajlepsza, jeśli nie zupełnie zła - oświadczył Kaczyński. - O tym nie wolno zapomnieć, o tym pamięta PiS - zaznaczył.

Kaczyński: Działania rozłamowe w czasie kampanii są dla partii szkodliwe

"Tuskizm jest fatalny dla Polski"

- Nasz kandydat mógłby tę sytuację, którą można określić jako tuskizm: dobry Wrocław i zły Wrocław, ten z prawami i ten bez praw do jakichkolwiek roszczeń, zmienić - powiedział szef PiS. Według niego obecna sytuacja jest "fatalna dla Wrocławia, tak jak tuskizm jest fatalny dla Polski".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM