Bielecki: Prawobrzeżna Warszawa jest dyskryminowana

Czesław Bielecki, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość kandydat na prezydenta stolicy, przedstawił swoje propozycje dla prawobrzeżnej Warszawy. Spotkał się z dziennikarzami i wyborcami przy Rondzie Wiatraczna na Pradze.

Zdaniem Czesława Bieleckiego prawobrzeżna część Warszawy jest ,,dyskryminowana'' przez władze miasta, które przeznaczają na nią kilkakrotnie mniej środków niż na centrum stolicy. Należy się więc zdecydować czy stolica stanowi jedność, czy to ma być miasto, które składa się z Warszawy i Pragi, pozbawionej w niektórych częściach przedszkoli, żłobków i w dodatku źle skomunikowanej z lewobrzeżną stroną miasta - mówił kandydat na prezydenta stolicy.

Czesław Bielecki zaproponował powrót do koncepcji przeprowadzenia przez praskie Rondo Wiatraczna obwodnicy śródmiejskiej. Komunikację między dwoma brzegami Wisły miałaby też ułatwić obwodnica kolejowa. Jego zdaniem po domknięciu obwodnicy kolejowej od strony Ochoty i Woli, mieszkańcy Pragi zyskaliby łatwą komunikacje kolejową zanim jeszcze zacznie się konstruować metro.

Według kandydata na prezydenta Warszawy szansą dla Pragi jest podjęcie szeroko zakrojonych prac rewitalizacyjnych. Warunkiem jest jednak w wielu przypadkach wcześniejsze uregulowanie kwestii własnościowych dotyczących nieruchomości. Żeby rozwiązać te problemy Bielecki proponuje powołanie Warszawskiego Funduszu Regulacji Własności.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM