Komorowski potwierdza: Wizyta w USA 8 grudnia

Podczas szczytu NATO w Lizbonie prezydent USA Barack Obama zaprosił prezydenta Bronisława Komorowskiego do Waszyngtonu. Komorowski potwierdził, że wizyta odbędzie się 8 grudnia.

- Data została ustalona. Przypomnę, że jest to wykonanie wcześniejszej umowy. Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej z prezydentem Obamą, po ogłoszeniu wyników wyborczych, zostałem zaproszony do USA. Teraz ustaliliśmy datę mojej wizyty - powiedział Komorowski w Lizbonie.

Barack Obama zaprosił Komorowskiego do Stanów Zjednoczonych tuż po jego wygranej w wyborach prezydenckich. Na szczycie NATO w Lizbonie Obama dwukrotnie, zarówno w piątek jak i w dziś rano, rozmawiał krótko z prezydentem Bronisławem Komorowskim w kuluarach. Podczas drugiego spotkania Obama i Komorowski ustalili datę wizyty polskiego prezydenta w Waszyngtonie.

Prezydencka kancelaria zaznacza, że teraz będą ustalane wszelkie szczegóły dotyczące podróży Komorowskiego do Waszyngtonu. Także szef MON Bogdan Klich powiedział dziennikarzom, że prezydent Obama potwierdził zaproszenie dla prezydenta Komorowskiego do złożenia wizyty w Waszyngtonie.

DOSTĘP PREMIUM