Bydgoszcz: będzie druga tura wyborów prezydenckich

W Bydgoszczy potrzebna jest ?dogrywka?. W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się Rafał Bruski z Platformy Obywatelskiej i obecny prezydent Konstanty Dombrowicz.

Według nieoficjalnych danych wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski zdobył 43,39 proc. głosów. Drugi jest obecny prezydent Konstanty Dombrowicz, na którego zagłosowało 30,18 proc. mieszkańców.

W sztabie PO panuje umiarkowany optymizm. - Czekam na pierwsze faktyczne wyniki, wtedy będę wiedział, czy mam się cieszyć czy nie. Ale jestem optymistycznie nastawiony - mówi Rafał Bruski. - Psychicznie i fizycznie jestem przygotowany na drugą turę. Parę pomysłów jeszcze mamy. Chciałbym operować dalej pozytywnym przekazem - dodaje.

Prezydent Konstatnty Dombrowicz także czeka na oficjalne wyniki. - Nastroje są jak zawsze dobre, a jak będzie, to zobaczymy. Są siły na drugą turę wyborów. Będziemy szukali dojścia do mieszkańców w taki sposób, żeby głosowali właśnie na mnie - mówi.

Informacje są jeszcze nieoficjalne, ponieważ cały czas trwa liczenie głosów. Jak mówi Stefan Pietrzak z Państwowej Komisji Wyborczej, na razie znane są dane z ponad 30 procent lokali wyborczych. A oficjalne wyniki będą prawdopodobnie za kilka godzin. - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, czyli jeśli protokoły nie będą cofane do poprawki do obwodowych komisji wyborczych. - tłumaczy Pietrzak.

Trzecie miejsce ma póki co Kosma Złotowski z PiS-u z poparciem rzędu 11,94 proc.

WYBORY : Relacja na żywo | Zwycięzcy w największych miastach | Prasa o wyborach | Wieczory wyborcze - Zdjęcia

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM