Wałęsa o udziale gen. Jaruzelskim w RBN: Zła decyzja. On nie został jeszcze osądzony

Lech Wałęsa krytycznie ocenia zaproszenie generała Wojciecha Jaruzelskiego na dzisiejsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego przez prezydenta Komorowskiego. Powód? Były prezydent w Radiu Gdański przypomniał, że na generale Jaruzelskim ciążą zarzuty o wprowadzenie stanu wojennego i masakrę w kopalni Wujek.

Wałęsa przyznał jednak, że Bronisławowi Komorowskiemu trudno byłoby nie zaprosić generała Jaruzelskiego, gdyż zdecydował, że w Radzie mają zasiadać byli prezydenci. Zdaniem Wałęsy zaproszenie generała Jaruzelskiego jest niewychowawcze. - On nie został jeszcze osądzony - mówił były prezydent.

Tusk o Jaruzelskim: Nie z każdym politykiem chciałbym rozmawiać o stosunkach międzynarodowych

Kombatanci: zaproszenie Jaruzelskiego to skandal

Przeciwko zaproszeniu na dzisiejsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego generała Wojciecha Jaruzelskiego protestuje także Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie. "To skandal, którego nie mogą tłumaczyć żadne racjonalne względy" - napisali przedstawiciele porozumienia w przesłanym mediom komunikacie.

Krytycznie w tej sprawie wypowiedział się także prezes PiS Jarosław Kaczyński. Decyzję głowy państwa bronił za to minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak.

Na spotkaniu także pozostali byli prezydenci

Tymczasem generał Wojciech Jaruzelski, pierwszy prezydent wybrany w wyborach po okrągłym stole potwierdza, że przyjdzie na posiedzenie. Do udziału w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego zostali również zaproszeni byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa i byli premierzy.

DOSTĘP PREMIUM