Buzek nie chce koalicji PO z Ruchem Autonomii Śląska

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek nie popiera działań Ruchu Autonomii Śląska. Jest przeciwny planowanej koalicji w sejmiku województwa śląskiego pomiędzy PO a Ruchem Autonomii Śląska.

Zdaniem przewodniczącego takie działania mają na celu pokazanie niepokojącej inności mieszkańców Śląska. - My nie jesteśmy inni, ale mamy swoje wielkie wspaniałe tradycje, których chcemy przestrzegać, chcemy im służyć. To się ludziom podoba wszędzie i w Polsce i poza Polską i tego powinniśmy strzec - powiedział Jerzy Buzek.

Dodał, ze wszystkim polskim regionom należy dać wiele samodzielności, a nie tylko jednemu i to autonomię. Zdaniem Buzka o decentralizację władzy trzeba walczyć. - O to zabiegam i to się należy naszemu Śląskowi, żebyśmy mieli wiele samodzielności , żebyśmy mogli decydować o gospodarczych posunięciach, żebyśmy mieli więcej pieniędzy w naszej Śląskiej kasie - powiedział.

W poniedziałek podczas rady regionu Platformy Obywatelskiej ma zapaść decyzja jaka będzie koalicja w Sejmiku Śląskim. Rozmowy trwają już jednak od pewnego czasu i wynika z nich, że stworzą ją PO-PSL oraz Ruch Autonomii Śląska, którego trzech członków dostało się do Sejmiku Wojewódzkiego.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM