''Bez złośliwości proszę''. Kluzik pisze list do Kaczyńskiego

?W ostatnim czasie padło z Pańskiej strony bardzo wiele złych słów, myślę, że należy to przerwać? - pisze Joanna Kluzik-Rostkowska w liście otwartym do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. I prosi o powstrzymanie się od złośliwości.

W opublikowanym w "Rzeczpospolitej" liście otwartym przywódczyni stowarzyszenia i szefowa klubu Polska Jest Najważniejsza wzywa Kaczyńskiego o zaprzestanie ataków na jej ugrupowanie. Kluzik-Rostkowska wzywa też prezesa Prawa i Sprawiedliwości do wspólnej krytyki "słabego i gnuśnego rządu Platformy Obywatelskiej".

Celem krytyki powinien być rząd PO

To, że Kaczyński i Kluzik-Rostkowska współtworzą dziś "dwa odrębne środowiska polityczne", nie oznacza - według szefowej PJN - że oba prawicowe ugrupowania muszą prowadzić ze sobą wojnę. Głównym polem sporu i krytyki obu ugrupowań - według słów byłej posłanki PiS - powinien być rząd PO.

Kluzik: proszę bez złośliwości i retoryki wojennej

"Obie nasze formacje znajdują się w opozycji wobec gabinetu Donalda Tuska i dlatego proszę Pana o powstrzymanie się od złośliwości i niepotrzebnej retoryki wojennej" - napisała Kluzik-Rostkowska. Szefowa PJN dodała, że konfliktowe podejście partii Kaczyńskiego "nie służy budowaniu przez środowisko PiS programowej opozycji, a jedynie odwraca uwagę od braku dokonań rządu".

"Pozostaję z szacunkiem"

"Wysyłam ten list z nadzieją, że sprawy Polaków, miejsce Polski w Europie i świecie są dla Pana ważniejsze niż chęć dyskredytowania konkurentów politycznych" - napisała Kluzik-Rostkowska. "Pozostaję z szacunkiem" - kończy swój list była szefowa prezydenckiej kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM