Atak zimy na kampanię samorządową. Kandydaci działają

Atak zimy przed drugą turą wyborów to pole do popisu dla kandydatów. W kilku miastach gdzie spadł śnieg, od razu uaktywnili się pretendenci do urzędów.

Wcześniej prezydenci i kandydaci do tego urzędu na spotkania, gdzie trzeba przekazać ważne i drażliwe informacje o tym jak działa miasto po ataku zimy wysyłali swoich podwładnych. W kampanii przed drugą turą wyborów sami poczuwają się do takiego obowiązku. - Każde moje działanie, które jest działaniem standardowym, jest teraz odbierane jako kampanijne i ja nic na to nie poradzę - rozkłada ręce prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. W drugiej turze wyborów samorządowych zmierzy się z obecnym małopolskim wojewodą Stanisławem Kracikiem. - Zapewne i w kwestii odśnieżania usłyszymy głos kandydata PO. Wcześniej krytykował władze miasta za złe działania w trakcie letnich powodzi - zarzeka się Majchrowski.

Wcześniej w sprawie odśnieżania miasta mówili więcej jego podwładni. - Zima ma swoje prawa, przychodzi o określonej zwykle porze - zauważa Jacek Majchrowski. - W tym roku przyszła trochę wcześniej, ale dokładnie wiedzieliśmy kiedy będzie - zapewnia kandydat i obecny prezydent Krakowa.

W Lublinie kandydaci też walczą ze śniegiem

Także w Lublinie obecny wiceprezydent miasta Krzysztof Żuk zwiększył swoją aktywność. - Zwołałem tę konferencję z dwóch przyczyn - argumentuje Żuk. - Chciałem przekazać komunikat o podjętych działaniach i zaapelować do mieszkańców Lublina, by nie wyjeżdżali na razie swoimi samochodami - wylicza kandydat na prezydenta i dodaje, że jako obecny wiceprezydent za kwestie odśnieżania miasta odpowiada.

Kontrkandydat z Lublina, Lech Sprawka, o przygotowaniu miasta do ataku zimy także chce rozmawiać na specjalnie zwołanej konferencji.

Mniejszą aktywność wykazują kandydaci w Łodzi. W Szczecinie i Poznaniu nie mają jeszcze takich potrzeb, bo zima dla tych miast na razie jest łaskawa.

Do II tury wyborów dojdzie w ponad 50 ze 107 miast, w których rządzą prezydenci. Dogrywka odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia także w ośmiu miastach wojewódzkich.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM