PJN, PIN, PJON - jak posłowie odmieniają nazwę nowego klubu?

PJN, PIN, PJON - te nazwy funkcjonują jako nazwa nowego klubu parlamentarnego Polska Jest Najważniejsza. Odmiana nazwy to problem także dla członków nowego klubu.

- Czy jesteśmy członkami Polski Jest Najważniejszej? - zastanawia się Elżbieta Jakubiak. -Rzeczywiście, nie da się tego ładnie odmienić.

Nad nazwą nowego klubu poległy tęgie poselskie umysły. - Posłowie Polski Będącej Najważniejszą. Ale wtedy "J" ucieka. Z "J" nie da rady - mówi Eugeniusz Kłopotek z PSLu. - Czasem niektórzy używają skrótu PL. Od Polski - dodaje Jakubiak. - Ale to też ma dwuznaczne znaczenie. Przecież wszyscy jesteśmy z Polski - kontruje Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej. - "Z Polski" brzmi jakby byli gdzieś z daleka, z terenu. A tu większość jest z Warszawy - dodaje.

Posłowie zaczęli wymyślać też skróty od nazwy "Polska Jest Najważniejsza". Główne to PIN, PJON, jest też PIANA: - No niektórzy są z-PJON-owani, a niektórzy toczą pianę - dodaje Halicki.

- Czasami są śmieszne dowcipy na ten temat - mówi były kolega rozłamowców z PiS-u - Mariusz Kamiński. - Teraz jest PIN, jeszcze dwa sondaże, które dają im 1 procent i będzie PUK - dodaje nieco złośliwie.

Polskie Stronnictwo Ludowe poszło na łatwiznę: - Żartobliwie mówimy "co dzisiaj zrobią Kluzikowe" - mówi poseł Kłopotek. "Kluzikowe" zapewniają, że nazwa partii, w którą przekształci się stowarzyszenie "Polska Jest Najważniejsza" będzie łatwiejsza.

DOSTĘP PREMIUM