PJN chce wcześniejszych wyborów. Incydent na konferencji [FOTO]

?PJN - Palikot jest najważniejszy!? - takimi okrzykami dwóch mężczyzn w maskach z podobizną Janusza Palikota przerwało konferencję nowego klubu parlamentarnego Polaka Jest Najważniejsza. Na konferencji członkowie ruchu domagali się przyspieszonych wyborów, które ich zdaniem powinny odbyć się wiosną 2011 r.

Argumentem przemawiającym za wcześniejszymi wyborami jest to, że rząd wybrany jesienią realizowałby budżet stworzony przez swoich poprzedników.

- Postulujemy, żeby Polacy mogli zdecydować kto będzie szefem rządu, kto będzie premierem, który będzie reprezentował kraj w tym najważniejszym dla Polski w Unii Europejskiej momencie - mówi Joanna Kluzik-Rostkowska. Jej zdaniem wybory jesienią przyszłego roku, kiedy Polska będzie wtedy w środku prezydencji w Unii Europejskiej to najgorszy możliwy termin.

- To jest naprawdę ciężka praca. To są setki konferencji, spotkań i trudno będzie się skupić na tym, żeby dobrze przewodniczyć Unii, jak i dobrze prowadzić kampanię wyborczą - mówi szefowa PJN.

Asystenci posłów PiS zakłócili konferencję

W trakcie konferencji Joanny Kluzik-Rostkowska dwóch mężczyzn w maskach z twarzą Janusza Palikota i przyklejonymi na plecach hasłami "Palikot jest najważniejszy" pojawiło się obok liderów klubu. - P-J-N. Palikot jest najważniejszy - krzyczeli mężczyźni, zanim stanowczo poproszono ich o opuszczenie sali konferencyjnej.

- Jeżeli Sejm zaczyna przypominać cyrk to jest zła informacja dla wszystkich - komentował Paweł Poncyljusz. - Pójście tym scenariuszem skończy się jak w parlamencie koreańskim, że zaczniemy rzucać w siebie krzesłami. To by było źle - dodaje poseł PJN.

Gdy Straż Marszałkowska wyprowadziła zamaskowanych mężczyzn z Sejmu, okazało się, że są to asystenci posłów PiS-u Artura Górskiego i Maksa Kraczkowskiego.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM