"Lech mówił w żartach: Nie zagrzejecie miejsca w PiS, gdyby mnie zabrakło"

PRZEGLĄD PRASY. "To, że byliście politycznymi dziećmi Leszka, nie znaczy, że ja też będę waszym ojcem" - miał powiedzieć do "muzealników" podczas jednego ze spotkań Jarosław Kaczyński. W wywiadzie udzielonym "Polsce The Times" Jan Ołdakowski zdradza kulisy końca swojego "romansu" z PiS.

Ołdakowski, szef Muzeum Powstania Warszawskiego, przyznał w rozmowie z dziennikarzami "Polski The Times", że czuje smutek po zakończeniu swojego "romansu" z Jarosławem Kaczyńskim. - Smutek, że najważniejsza jest polityka pragmatyczna do bólu. Że jeśli się opłaca komuś przywalić, to się przywala - mówi Ołdakowski.

Zdaniem dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego Kaczyński podejmując decyzję o wyrzuceniu Elżbiety Jakubiak i innych posłów z Prawa i Sprawiedliwości nie chce doprowadzić do sytuacji, w której ludzie będą się zastanawiali, kto ma rację.

Dodał, że sytuacja, w jakiej są obecnie członkowie partii przypomina jednokierunkową drogę. - To jest tak, jak krzyczał kiedyś Chief z filmu "Czas Apokalipsy": "Nigdy nie opuszczajcie statku. Jak opuścicie statek, to już was nie ma". Z PiS jest tak samo. Nie można opuścić łódki - podkreślił.

Kaczyński "bardzo zmęczony"

Ołdakowski opowiedział o momencie, kiedy powiedział prezesowi PiS, że odchodzi razem z Elżbietą Jakubiak. Kaczyński miał wyglądać na bardzo zmęczonego. - Jest mieszaniną smutku i traumy, ale też wciąż jest silnym politykiem. Na pewno kalkuluje, obmyśla plany - przyznał Ołdakowski.

Dodał, że to Lech Kaczyński wiedział, że grupy "muzealników" nie lubią w Prawie i Sprawiedliwości. - Lech czasem mówił w żartach: gdyby mnie zabrakło, to nie zagrzejecie miejsca w PiS - stwierdził szef Muzeum Powstania Warszawskiego. - Wiedział, że do ostrej, twardej polityki się nie nadajemy.

- Członkowie partii zajmują się tylko skandowaniem: "Jarosław, Jarosław"? - dopytują dziennikarze "Polski The Times". - Problem polega na tym, że oni w to wierzą - podsumował Ołdakowski.

Cały wywiad w dzisiejszej "Polsce The Times" .

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM