Radom: Kosztowniak pokonał Szprendałowicza

Andrzej Kosztowniak zdobył, aż 60,18 proc. głosów poparcia pokonując Piotra Szprendałowicza z Platformy Obywatelskiej - wynika po przeliczeniu głosów 70 proc. komisji. Oficjalne wyniki nie zostały jeszcze ogłoszone. Wstępne informacje wskazują, że prezydentem miasta po raz kolejny zostanie kandydat PiS.

Radom jest jedynym z większych miast Polski, gdzie kandydat Prawa i Sprawiedliwości miał realną szansę na zwycięstwo.

Kosztowniak wygrał już I turę wyborów, i jeśli wyniki sondaży potwierdzą się w II turze, pokonał Szprendałowicza, aż 29,82 proc. przewagą głosów.

Według informacji podanych przez Polsat News na 114 lokali wyborczych w Radomiu i okolicach kandydat PO wygrał tylko w jednym lokalu. Zresztą wstępne wyniki od początku wskazywały na wygraną Kosztowniaka. Jeśli mężczyzna zostanie prezydentem Radomia władza w mieście będzie należała do partii, z ramienia której kandydował - na 28 radnych, aż 14 jest bowiem członkami PiS.

- Wygrana jest kwestią dobrego rządzenia, mam nadzieje, ze powtórzymy wynik sprzed 4 lat - mówił po zamknięciu lokali wyborczych Kosztowniak.

Gdy wstępne wyniki zostały ogłoszone, kandydat PiS nagrodzony został przez zgromadzonych w sztabie wyborczym gromkimi brawami. Zapytany, co planuje zrobić jeśli jego zwycięstwo zostanie oficjalnie potwierdzone odpowiedział: - Ja osobiście chciałbym się wyspać, ale w tym momencie chce podziękować tym, którzy przez wiele dni i tygodni ciężko pracowali na tak dobry wynik - odparł.

Piotr Szprendałowicz jak na razie, nie chce komentować wyników sondaży.

DOSTĘP PREMIUM