PO wygrała w Bydgoszczy. Urzędujący prezydent sromotnie przegrał

Zmiana warty! Specjalista od zawijanego makowca prezydentem Bydgoszczy.

Urzędujący prezydent Konstanty Dombrowicz przegrał z obecnym wojewodą Rafałem Bruskim kandydatem PO na prezydenta Bydgoszczy. Wygrał zdecydowaną przewagą głosów. Na Rafała Bruskiego głosowało 59 procent uprawnionych.

W sztabie kandydata PO radość, był szampan i niekończące się podziękowania: - Wszystkim jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję - mówił podekscytowany Rafała Bruski tuż przed północą. - No cieszę się rzeczywiście, może nie skaczę pod sufit, bo nie mam takiej natury, raczej spokojnie podchodzę do takich wielkich radości. To jest ważny dzień bardzo ważny dzień w moim życiu. Ale chciałbym, żeby ten ważny dzień w moim życiu był ważnym dniem dla Bydgoszczy i oznaczał jakościową zmianę i sposoby zarządzania i rozwoju naszego miasta - dodał Bruski.

To porażka myślenia o Bydgoszczy nie krył zdziwienia przegraną obecny prezydent, bezpartyjny Konstanty Dombrowicz:

- Czy szok? Nie, przy kampanii tak zmasowanej, prowadzonej przez Platformę Obywatelską, na którą nie stać niezależnego kandydata, do której się włącza również SLD z użyciem byłego prezydenta Kwaśniewskiego, z użyciem premiera Tuska, jakiejś plejady ministrów, którzy Bydgoszcz znali wcześniej tylko z mapy, to jak się okazało zrobiło wrażenie - z żalem wyznawał w rozmowie z TOK FM Dombrowicz. Jestem tym zdumiony, bo chyba tak nie powinno być. Powinniśmy patrzeć czy samorząd działa na rzecz miasta czy na rzecz partii - kwituje Dombrowicz.

Pełna obaw przed prezydenturą męża jest Alicja Bruska:

- Rafała będzie mniej w domu, będzie musiał poświęcić się pracy, bo wyborcy dali mu kredyt zaufania, który trzeba będzie spłacić - martwi się Bruska. - W święta zawsze Rafał piecze placki, mam nadzieję, że to w tym roku się nie zmieni i że będziemy mieli sernik, tort makowy, makowiec zawijany w cieście drożdżowym- dodaje Bruska.

Frekwencja w Bydgoszczy w drugiej turze wyniosła 29,85 procent. To 10 procent mniej niż w pierwszej turze.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM