PJN ogłasza deklarację ideową: "Ugrupowanie konserwatywne oparte na..."

"Rzeczpospolita" pisze, że Joanna Kluzik-Rostkowska ma dziś przedstawić deklarację ideową stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza. W dokumencie, do którego dotarła gazeta, PJN określa się jako ugrupowanie konserwatywne oparte na tradycji chrześcijańskiej.

Ugrupowanie Kluzik-Rostkowskiej w dokumencie, do którego dotarła "Rzeczpospolita" opowiada się za szeroką pojęta wolnością: ekonomiczną, słowa, wyznania, ale też wskazuje na konieczność solidarności społecznej. Deklaruje również przywiązanie do tradycji republikańskiej.

- Kaczyński tylko mówił, ale nic w tym kierunku nie robił. My chcemy wartości republikańskie urzeczywistniać - zapowiada poseł PJN Andrzej Walkowiak. - To deklaracja, która pokaże główne cele naszego środowiska. Mamy jasno określone poglądy, wbrew temu, co zarzucają nam nasi przeciwnicy - zaznacza z kolei poseł Elżbieta Jakubiak.

Werbunek w regionach

"Rzeczpospolita" pisze też, że działacze stowarzyszenia rozpoczęli budowanie struktur w terenie. Zdaniem dziennika Elżbieta Jakubiak ma spotkać się z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym, a Paweł Poncyljusz będzie przekonywał samorządowców z Bydgoszczy do włączenia się do PJN. Poseł Wojciech Mojzesowicz mówi z kolei na łamach gazety, że deklaracja ideowa jest fundamentem, na którym ma powstać nowa partia polityczna.

Więcej w dzisiejszym wydaniu dziennika .

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM