Dutkiewicz: Nie idę do PJN

Rafał Dutkiewicz w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" potwierdza, że nie ma zamiaru wstąpić do PJN. Chociaż, jak mówi "z zaciekawieniem przyjmuje tę inicjatywę".

Rafał Dutkiewicz w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" ponownie zapewnia, że nie wejdzie do ugrupowania Joanny Kluzik-Rostkowskiej. - TVN ścigał mnie po całym województwie i w końcu ich dziennikarz złapał mnie w Lubinie i zadawał pytania z tezą, jakobym był zainteresowany akcesem do PJN. Odpowiedziałem tylko, że lubię konkurencyjność, także na rynku politycznym, dlatego z zaciekawieniem przyjmuję tę inicjatywę, ale nie wybieram się do niej - mówi.

Dodaje, że nie ma żadnych oczekiwań od wyborców, o czym piszą komentatorzy, żeby zrodziło się jakieś ugrupowanie między PO i PiS. - Nie. Widocznie ominęły mnie te medialne spekulacje. W trosce o zdrowie psychiczne, choć jestem aktywny w obserwacji świata przez internet, to nie oglądam telewizji i nie czytuję wielu gazet, więc może dlatego nie czuję tego ciśnienia. A jeśli ono jest w gazetach, to tylko tam, nie czuję go ,,na ulicy'' - tłumaczy.

"PO nie ma programu"

- Nie jestem pewien, czy PO ma dziś program. Zanim doszła do władzy, miała, i to, co mówiła, podobało mi się. Teraz stała się partią władzy, i to taką, dla której sprawny marketing jest celem samym w sobie - krytykuje partię rządzącą Rafał Dutkiewicz.

Najpoważniejszym zarzutem wobec Platformy jest brak reform państwa. - Nie można w kółko tylko gadać o innowacyjnej gospodarce i społeczeństwie wiedzy. Stan indolencji państwa w tej dziedzinie jest przerażający - mówi.

Uważa, że ta partia prowadzi z nim wojnę. - Nie ma wojny między mną a PO, jest wojna między PO a mną, to dla mnie zasadnicza różnica. Tu działają, jak sądzę, mechanizmy plemienne. Jak u ,,chłopców z placu broni'' albo z boiska: skoro nie chcę się do nich zapisać, to już nie jestem ,,swój''. Nie mam monopolu na rację. PO też nie. Nie chcę się zapisać do PO, bo jestem niepokorny. I chcę być niepokorny. Nie lubię, jak faulują - stwierdził.

Gigantyczny karambol na S1 - 60 samochodów [ZDJĘCIA]:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM