PJN zmieni nazwę? Bo sympatycy Jarosława Kaczyńskiego byli szybsi

Elżbieta Jakubiak nie wyklucza zmiany nazwy inicjatywy politycznej "Polska jest Najważniejsza". 16 grudnia bowiem warszawski sąd zarejestrował pod tą nazwą inne stowarzyszenie. Są to sympatycy Jarosława Kaczyńskiego.

Zarejestrowane przez sąd stowarzyszenie "Polska jest Najważniejsza" skupia ludzi, którzy w wyborach prezydenckich popierali Jarosława Kaczyńskiego. Oprócz tego grupa skupiona wokół Joanny Kluzik-Rostkowskiej, utworzyła klub parlamentarny pod taką samą nazwą.

Szef zarejestrowanego przez sąd stowarzyszenia profesor Włodzimierz Klonowski powiedział, że Joanna Kluzik-Rostkowska nie powinna używać tej nazwy bo wiedziała, że wcześniej była ona już zarezerwowana. Po wyborach komitet poparcia Jarosława Kaczyńskiego chciał kontynuować działalność, a tymczasem Joanna Kluzik-Rostkowska ogłosiła powstanie stowarzyszenia o nazwie "Polska jest Najważniejsza" tak, jakby było ono już zarejestrowane - mówi profesor Włodzimierz Klonowski.

Włodzimierz Klonowski uważa, że Joanna Kluzik Rostkowska przywłaszcza nazwę "Polska jest Najważniejsza", wykorzystując hasło inicjatywy społecznej do celów politycznych. Profesor podkreśla, że jego stowarzyszenie jest inicjatywą społeczną, a nie polityczną.

Odnosząc się do wypowiedzi Włodzimierza Klonowskiego posłanka Elżbieta Jakubiak z klubu parlamentarnego Polska jest Najważniejsza powiedziała, że decyzję w tej sprawie musi podjąć sąd, w sądzie bowiem jest rozpatrywany wniosek gremium skupionego wokół Kluzik-Rostkowskiej. Wtedy członkowie PJN rozważą ewentualną zmianę nazwy lub jej członu.

Elżbieta Jakubiak zwróciła uwagę, że ostateczna decyzja o nazwie partii, nie została jeszcze podjęta. Klub parlamentarny PJN liczy obecnie 17 parlamentarzystów. Pierwsza konwencja nowej inicjatywy Joanny Kluzik-Rostkowskiej odbyła się tydzień temu.

TOP 9 pięknych rzeczniczek prasowych>>

TOK FM PREMIUM