Palikot: jestem antidotum na szaleństwo polskiej polityki

- Jarosław Kaczyński z pochodniami chce podpalić Polskę, a Marta Kaczyńska mówi, że z ?pewnymi ludźmi? nie można się spotykać. To jest krok do getta, do obozów koncentracyjnych. Jestem antidotum na szaleństwo polskiej polityki - mówił dziś w TVN24 Janusz Palikot, b. poseł PO, szef Ruchu Poparcia Janusza Palikota.

Palikot mówił dziś w "Kropce nad i", że Jarosław Kaczyński nie zachowuje się jak osoba w pełni władz umysłowych.

Jego zdaniem niedobrze się stało, że Donald Tusk skrytykował raport MAK ws. katastrofy smoleńskiej. Uważa on, że jest to zagrywka piarowska, bo z "badań wynika, że Polacy nie ufają Rosji". A takie wypowiedzi premiera mają polepszyć wyniki sondażowe Platformy Obywatelskiej. - Bulwersuje mnie to zachowanie Tuska. To konserwowanie mitu, że w Rosji nigdy nie wiadomo, jak jest naprawdę. Tusk powinien potrafić przełamać stereotypy i budować zaufanie do Rosji - dodał.

Polska jest podzielona jak nigdy. To wina Kaczyńskich

Janusz Palikot uważa, że retoryka stosowana przez PiS, a zwłaszcza Jarosława Kaczyńskiego w ostatnich dniach pokazuje, że kieruje się myśleniem postkolonialnym - Używają retoryki z rosyjskiej polityki wewnętrznej - powiedział.- To sugerowanie, że prawdziwy car, prezydent [Lech Kaczyński - red.] został ukradziony, a Bronisław Komorowski to Dymitr Samozwaniec - powiedział.

Poseł z Biłgoraja uważa, że Polska jest podzielona jak nigdy w historii i to jest wina obozu Kaczyńskich. - Jestem antidotum na szaleństwo polskiej polityki - mówi - Jarosław Kaczyński z pochodniami chce podpalić Polskę. Marta Kaczyńska mówi, że z pewnymi ludźmi nie można się spotykać . To jest krok do getta, do obozów koncentracyjnych - stwierdził Palikot.

Olejnik stopuje Palikota

Kolejny raz powtórzył, że uważa, że katastrofie smoleńskiej winien jest Lech Kaczyński oraz że nie żałuje swoich kontrowersyjnych wypowiedzi o prezydencie.

Palikot dodał jeszcze, że jego zdaniem Jarosław Kaczyński doprowadził polską politykę do absurdu i nie zdziwi się, jeśli "w Wigilię, 24 grudnia, ogłosi, że jest Lechem Kaczyńskim".

Wtedy ostro zareagowała prowadząca program Monika Olejnik. Zresztą niejeden raz - musiała powściągnąć wypowiedź Palikota, kiedy wypowiadał się o stanie ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

DOSTĘP PREMIUM