Kaczyński życzy Polakom: "Niech przy wigilijnym stole zwycięży prawda"

Jarosław Kaczyński złożył Polakom świąteczne życzenia. Prezes PiS życzył m.in., by "przy wigilijnym stole zwyciężyła prawda". Pouczył też "tych, od których dziś zależy najwięcej", by "nie zachowywali się jak Poncjusz Piłat".

Oprócz tradycyjnych życzeń wesołych świąt Bożego Narodzenia, w opublikowanym na portalu mypis.pl filmie Jarosław Kaczyński odniósł się też do katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginął jego brat - prezydent Lech Kaczyński.

- Chciałbym państwu wyrazić moją wielką wdzięczność za szacunek, jaki okazaliście mojemu świętej pamięci ukochanemu bratu, prezydentowi Rzeczypospolitej. Za cześć, jaką oddaliście jemu, mojej ukochanej bratowej Marylce, moim przyjaciołom i wszystkim poległym - mówi na filmie Kaczyński. - W tym roku Polacy zdawali bardzo dobry egzamin. W większości zdali go dobrze - ocenił szef PiS. Ale dla części Polaków miał też gorzkie słowa.

- Polacy pokazali wielkie serce. Mają prawo wymagać od tych, od których dzisiaj zależy najwięcej, by nie zachowywali się jak Poncjusz Piłat - stwierdził Kaczyński.

- Niech przy wigilijnym stole zwycięży prawda - dodał. - Mimo trosk, miejmy odwagę marzyć o dobrym, dostatnim życiu, o silnej, sprawiedliwej Polsce. O Polsce, którą z dumą, ze spokojem co do jej przyszłości, przekażemy kolejnym pokoleniom - powiedział w przesłaniu do Polaków Jarosław Kaczyński.

Na zakończenie zacytował słowa kolędy "Bóg się rodzi".

Pochwal się choinką! Zobacz zdjęcia i wyślij swoje na Alert24.pl

DOSTĘP PREMIUM