Matecznik SLD sprzedany. Sojusz ma pieniądze na kampanię

PRZEGLĄD PRASY. SLD sprzedał swoją siedzibę przy ulicy Rozbrat w Warszawie za 44 mln złotych. - pisze dziennik "Polska The Times". Kupcem jest polska firma z amerykańskim kapitałem. Nazwy przedsiębiorstwa nie ujawniono.

Według dziennika, Grzegorz Napieralski załatwił tym sposobem dwie sprawy naraz. Odciął się od historycznej symboliki Rozbratu jako siedziby związanej z PRL i znalazł oszczędności na nadchodzące wybory parlamentarne. Ta ostatnia sprawa musiała ostatnio spędzać szefowi SLD sen z powiek po tym, jak weszła w życie ustawa zmniejszająca subwencje dla partii politycznych. Jej przyjęcie oznacza, że SLD dostanie z budżetu państwa 7 mln zł mniej. A utrzymanie historycznej siedziby kosztowało Sojusz rok w rok coraz więcej. Pochodzące z lat 60. budynki wymagały gruntownego remontu i generowały duże koszty.

SLD w nowoczesnym biurowcu?

Teraz Sojusz chce przenieść się w nowoczesność. Napieralski planuje zająć w raz z partią jedno piętro w wieżowcu. Według dziennika "Polska The Times" prawdopodobnie na początku nowego roku Sojusz ogłosi miejsce, jakie wybrało na nową siedzibę.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM