Błaszczak: "Dubieniecki na listach PiS? Byłoby to coś niezwykłego"

Poglądy Marcina Dubienieckiego są inne od poglądów Prawa i Sprawiedliwości - mówił szef klubu PiS Mariusz Błaszczak w Radiu Zet. Poseł wypowiadał się także na temat ewentualnego zaangażowania się Marty Kaczyńskiej w politykę.

Błaszczak: Nie ma miejsca na listach PiS-u dla Marcina Dubienieckiego

Marcin Dubieniecki w wywiadach prasowych mówił, że chciałby startować w wyborach do parlamentu i być numerem jeden na liście PiS z Gdańska. Błaszczak zapytany o plany męża Marty Kaczyńskiej przypomniał jego zaangażowanie w aktywność lewicy.

- Ja Marcina Dubienieckiego nie znam, ale z tego co widzę i słyszę poglądy Marcina Dubienieckiego są inne od poglądów Prawa i Sprawiedliwości, więc byłoby to coś niezwykłego, gdyby pojawił się na listach Prawa i Sprawiedliwości - mówił.

- Czym różnią się poglądy Marcina Dubienieckiego od poglądów PiS-u? - dopytywała Monika Olejnik. - Nie będę tego rozwijał w szczegółach, ale przypomnę, że (...) Marcin Dubieniecki raczej angażował się po lewej stronie sceny politycznej - stwierdził szef klubu PiS.

Błaszczak wypowiadał się także na temat ewentualnego wejścia w politykę bratanicy prezesa PiS. - Marta Kaczyńska jest niewątpliwie osobą, która jest związana emocjonalnie z Prawem i Sprawiedliwością, jest w końcu córką założyciela PiS. Ale nie wiem jakie są plany Marty Kaczyńskiej na przyszłość, czy zamierza w ogóle zaangażować się w działalność polityczną. Trudno mi powiedzieć - odpowiedział.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM