Wygrali wybory do samorządu, po czym usunęli swoje obietnice

PRZEGLĄD PRASY. Zamieszczone podczas kampanii programy wyborcze samorządowców PO zniknęły z internetu - pisze "Rzeczpospolita".

Przed wyborami można było sprawdzić, którzy kandydaci obiecali nowy most, szkołę czy oczyszczalnię ścieków na portalach dorady.org, dosejmiku.org czy naprezydenta.org - pisze gazeta. Serwisy zamieszczały sylwetki i programy wszystkich kandydatów PO w wyborach samorządowych. Od kilkunastu dni na tych stronach widnieje tylko logo PO.

Gazeta pisze, że także na prywatnych stronach polityków po wyborach zaszły zmiany. "Rzeczpospolita" podaje przykład portalu prezydenta Elbląga, gdzie program wyborczy zastąpiony został podziękowaniami dla wyborców.

Marta Chylińska z biura prasowego PO podkreśla, że strony powstały na czas wyborów i były finansowane przez sztab wyborczy. Radzi też sprawdzać programy przez kontaktowanie się z poszczególnymi politykami. - Jeśli programy były dostępne przed wyborami, także teraz wyborcy powinni mieć do nich dostęp. Przynajmniej do programów kandydatów, którzy zostali wybrani - uważa z kolei Grażyna Kopińska, szefowa Programu Przeciw Korupcji w Fundacji Batorego.

Więcej o sprawie - w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" .

TOK FM PREMIUM