Schetyna: Będę głosował za pozostawieniem Cezarego Grabarczyka

- Będę głosował za pozostawieniem Cezarego Grabarczyka na stanowisku ministra ponieważ jestem lojalną częścią koalicji rządowej PO-PSL - powiedział wicepremier Grzegorz Schetyna.

Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu odbędzie się głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra infrastruktury. Wniosek złożyło SLD, które jeszcze przed świętami zaczęło zbieranie podpisów za odwołaniem Cezarego Grabarczyka. Debata nad wotum nieufności wobec ministra infrastruktury ma się odbyć dziś o 17, zaraz przed głosowaniem.

Do odwołania ministra potrzebna jest większość głosów ustawowej liczby posłów - czyli 231. PO i PSL mają razem 234 z 460 głosów.

Kolejna fala krytyki spadła na Grabarczyka po utrudnieniach związanych z podróżą po sylwestrze. - Znowu kolej nawaliła, ale tym razem to były naprawdę obiektywne przyczyny - mówił o trudnościach na kolei po sylwestrowej nocy Grabarczyk. Zapowiedział kupno nowego taboru i zwiększenie wydatków na renowacje.

Tusk: Chcemy to zmienić z ministrem Grabarczykiem

Obok Grzgorza Schetyny także Donald Tusk nie widzi potrzeby odwołania Grabarczyka. Według szefa rządu, jedną z przyczyn fatalnej sytuacji na kolei są wieloletnie zaniedbania inwestycyjne. - Gdy pogoda robi się paskudniejsza wagonów i lokomotyw jest jeszcze mniej. Chcemy to zmienić z ministrem Grabarczykiem i nowymi ludźmi. Każdego dnia będą zapadały decyzje, które tą sytuację mają poprawić - zapewniał.

Tusk dobrze ocenia pracę ministra. - Zadania, na które się umawialiśmy wykonał skutecznie, choćby odblokowanie blokady administracyjnej jeśli chodzi o inwestycje drogowe - mówił Tusk. - Podejmowałem decyzje wobec silniejszych od Grabarczyka w Platformie, wtedy kiedy uznawałem, że taka jest potrzeba - dodał.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM