Gowin: Stan kolei jest ciężką porażką Platformy

Stan kolei jest ciężką porażką Platformy i ministra Grabarczyka, ale pan premier ocenił jego działalność biorąc pod uwagę także inne obszary działalności - mówił dziś w TVN 24 poseł PO Jarosław Gowin komentując wczorajszą próbę odwołania ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka.

Wczoraj w Sejmie posłowie głosowali wniosek SLD w sprawie odwołania ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. "Za" było 192 posłów, "przeciw" 229. Zdaniem posłów SLD minister jest politycznie odpowiedzialny za chaos, jaki zapanował na kolei po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy pociągów. Podczas wczorajszej burzliwej debaty wytknięto mu też nieskuteczność, małe przebicie w rządzie i "rodzinną politykę kadrową". Ministra bronił premier Donald Tusk, który przypomniał, że zła sytuacja na kolei jest "ponurym dziedzictwem rządów" lewicy i PiS.

- Premier doszedł do wniosku, że chce dalej współpracować z ministrem Grabarczykiem - mówił dziś Gowin. - Polityka jest grą zespołową, dlatego Platforma i koalicja rządowa stanęła wczoraj murem za ministrem. Nie mam kaca moralnego po tym głosowaniu. Mam kaca jak stoję na peronach i rozmawiam z pasażerami - dodał.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM