Komisja Etyki Poselskiej pochyli się nad sprawą Dorna

Komisja zbada czy na nocnym głosowaniu w Sejmie poseł Ludwik Dorn był pod wpływem alkoholu - dowiedziało się TOK FM. Wniosek w tej sprawy zgłosił marszałek Grzegorz Schetyna. Marszałek oficjalnie wystąpił do komisji, by ta dokonała "analizy postępowania posła podczas wieczornego bloku głosowań".

Z tego powodu, choć formalnie decyzja jeszcze nie zapadła, Komisja Etyki Poselskiej nie może obok tej sprawy przejść obojętnie.

- Skoro marszałek kieruje do komisji etyki taki wniosek nie sadzę byśmy tą sprawą się nie zajęli - mówi przewodnicząca komisji Elżbieta Witek z Prawa i Sprawiedliwości. Posłowi można zwrócić uwagę, upomnieć go lub dać naganę.

- To zależy od tego, czy poseł pierwszy raz staje przed Komisją, czy to jest recydywa, czy wykazuje skruchę, czy przyznaje, że coś było nie tak - mówi posłanka Witek. - My nie jesteśmy sądem, zajmujemy się etyką i naszym zadaniem jest szerzenie dobrych zachowań - dodaje posłanka.

Komisja przeanalizuje materiały dziennikarskie dokumentujące próby rozmowy z posłem, zapewne będzie chciała wezwać też Ludwika Dorna. Ten jednak zapowiadał, że nie przyjdzie.

TOK FM PREMIUM