SLD: Niech Kempa przeprosi za "medialny strzał w tył głowy gen. Błasika"

Wczoraj posłanka PiS-u porównała informacje o rzekomym byciu pod wpływem alkoholu generała Andrzeja Błasika do mordu na polskich oficerach. Sojusz Lewicy Demokratycznej uważa, że to niedopuszczalne i chce by posłanka Prawa i Sprtawiedliwości przeprosiła.

- Polski generał otrzymał medialny strzał w tył głowy, tak jak oficerowie w Katyniu 70 lat temu - grzmiała na konferencji Beata Kempa .

- Słowa pani poseł są niedopuszczalne, są oburzające - mówi poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Stanisław Wziątek. - Nie wolno porównywać tragedii oficerów polskich w Katyniu z tragicznym wypadkiem lotniczym. Posłowie SLD nie zamierzają kierować tej sprawy do Komisji Etyki Poselskiej. Zaznaczyli jedynie, że jeżeli posłanka nie przeprosi dostanie od Sojuszu "symboliczną czerwoną kartkę".

"Polska jest hańbiona", "gen. Błasik otrzymał medialny strzał w tył głowy" - to tylko niektóre stwierdzenia posłów PiS nt. raportu MAK i jego konsekwencji. Chcą oni zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, na którym premier miałby odpowiedzieć na ich pytania. Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział jednak, że nie zostanie zwołane nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w tym tygodniu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM