Plan PO: Ministrowie do Sejmu

PRZEGLĄD PRASY. Platforma chce wystawić w jesiennych wyborach parlamentarnych część swoich ministrów - informuje dzisiaj "Rzeczpospolita".

Gazeta pisze, że do Sejmu mieli by kandydować obecna minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka oraz minister finansów Jacek Rostowski. Z kolei do Senatu z pomorskiej listy ma wystartować obecna szefowa resortu edukacji narodowej Katarzyna Hall. Propozycję startu z pomorskiej listy do Sejmu otrzymał Jan Krzysztof Bielecki, obecnie przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze.

Nie wiadomo jeszcze - jak twierdzi dziennik - czy na start zdecyduje się Michał Boni, szef doradców premiera. Jeden z polityków PO powiedział gazecie, że chodzi o to, by wzmocnić listy partyjne podczas jesiennych wyborów do parlamentu. Propozycja, by kandydowali niemal wszyscy ministrowie, może jednak wywołać w partii niesnaski. Szefowie resortów mają zagwarantowane pierwsze miejsca na każdej z list w regionach, a to może nie wszystkim działaczom się spodobać.

W Łodzi może powstać konflikt między wywodzącymi się stamtąd ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem i ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim, na Pomorzu prezydencki minister Sławomir Nowak będzie numerem "2" po Janie Krzysztofie Bieleckim.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" .

DOSTĘP PREMIUM