"Rząd nie walczy z patologiami". Kamiński znów aktywny w PiS

Były szef CBA, Mariusz Kamiński w Prawie i Sprawiedliwości ma zajmować się bezpieczeństwem i rozliczaniem polityków rządu Donalda Tuska. Kamiński może wejść do ścisłego kierownictwa partii już po dzisiejszym posiedzeniu Rady Politycznej PiS.

- Na pewno będę się zajmował sprawami związanymi z bezpieczeństwem i patologiami w naszym życiu publicznym - zdradza w rozmowie z reporterem TOK FM Mariusz Kamiński. - Rząd Tuska jest nieudolny i nie chce z tymi patologiami walczyć - ocenia były szef CBA.

Mariusz Kamiński wraca do aktywnej pracy w PiS. Legitymacje członka partii musiał złożyć w 2006 roku. Jako szef CBA, zgodnie z ustawą, miał być apolityczny. Właśnie za wykorzystywanie swojej funkcji do celów politycznych został ze stanowiska odwołany. - Ja mam niezwykle krytyczną ocenę działań tego rządu. Są nietransparentne i nieudolne. Moje osobiste doświadczenia pokazują, że Polska zasługuje na dużo lepszy rząd - przypomina Kamiński.

Premier Donald Tusk odwołał Kamińskiego 13 października 2009 r. Zarzucił mu m.in., że w kontekście tzw. afery hazardowej wykorzystał biuro do celów politycznych oraz posługiwał się insynuacją i kłamstwem.

- Rolą rzeczywistej, aktywnej opozycji jest pokazywanie opinii publicznej patologii tego rządu tak, by wyborcy skutecznie rozliczyli obecnie rządzących - zapowiada Mariusz Kamiński.

TOK FM PREMIUM