"Dość polityki nad trumnami ofiar katastrofy smoleńskiej"

- Dość polityki nad trumnami ofiar katastrofy smoleńskiej - grzmi Grzegorz Napieralski i apeluje do PO i PiS, o to by partie przestały wykorzystywać tragedię w kampanii wyborczej. Szef SLD wziął dziś udział w obrad Rady Krajowej partii.

- Przez szacunek dla tych ludzi powinniśmy chcieć, żeby ta sprawa (katastrofa smoleńska - red.) była wyjaśniona, a nie uprawiać brutalnej polityki - argumentuje w rozmowie z reporterem TOK FM Napieralski. - Wyjaśnianie przyczyn katastrofy zostawmy ekspertom i prokuraturze - apeluje do polityków szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

"Na Wiejskiej toczy się śledztwo ws. Smoleńska"

Na pytanie reportera TOK FM czy nie ma wrażenia, że najwięcej "ekspertów" lotnictwa i wyjaśniania katastrofy smoleńskiej jest właśnie na ul. Wiejskiej w Warszawie, gdzie mieści się Sejm, odpowiada: - Odnoszę wrażenie, że na Wiejskiej toczy się śledztwo. - Widzieliśmy po ostatnich dniach, że tu nie chodzi o prawdę, tu chodzi o uprawianie polityki - dodaje Napieralski.

Według szefa SLD politycy powinni się włączyć w sprawę katastrofy w ostatnim etapie, kiedy trzeba będzie wyciągnąć konsekwencje polityczne.

W uchwale, którą przyjęła dziś Rada Krajowa, Sojusz zaapelował do wszystkich uczestników życia politycznego w kraju, by "tragedia smoleńska i wyjaśnienie jej przyczyn nie stały się powodem tworzenia kolejnych podziałów wśród Polaków".

Na Radzie Krajowej szef SLD mówił też, że państwo pod rządami Donalda Tuska jest słabe i drogie. Jego zdaniem, świadczą o tym m.in. zeszłoroczne powodzie, chaos na kolei i brak naprawy finansów publicznych.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM