Komisja Krajowa Solidarności krytykuje rząd

Komisja Krajowa Solidarności, która obradowała w Katowicach, krytykuje rząd. "Działania zmierzające do zmniejszenia skutków kryzysu gospodarczego okazały się wysoce nieskuteczne " - napisali w oświadczeniu związkowcy. Negatywnie ocenili rządowe propozycje zmian w systemie ubezpieczeń społecznych.

"Chaos na kolei, coraz trudniejszy dostęp do usług medycznych, coraz wyższe koszty utrzymania - to fakty" - uważają przedstawiciele Komisji Krajowej. - Rząd przez 3 i pół roku pokazał swoją indolencje w rządzeniu - powiedział przewodniczący Solidarności Piotr Duda.

"Zamiast mądrych decyzji, które chroniłyby miejsca pracy, minimalizowały bezrobocie oraz osłaniały strategiczne dla gospodarki sektory przemysłowe jedynym ratunkiem stało się sięganie do kieszeni obywateli odkładających w Otwartych Funduszach Emerytalnych" - czytamy w oświadczeniu Komisji Krajowej. - Nie chcą niczego reformować, tylko łatać dziurę budżetową pieniędzmi przyszłych emerytów. Na to zgodzić się nie możemy - dodaje Piotr Duda.

Komisja Krajowa wezwała rządzących do: usprawnienia i poprawy dostępności obywateli do usług publicznych, ochrony najuboższych przed skutkami wzrostu kosztów utrzymania, ochrony miejsc pracy, stabilizacji systemu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych.

DOSTĘP PREMIUM