"Skandal, żenada!". Palikot o pielgrzymce posłów

- To skandal, żenada, to powinno być napiętnowane - tak Janusz Palikot komentuje decyzję marszałka Grzegorza Schetyny, który zgodził się na wyjazd kilkudziesięciu posłów na pielegrzymkę do Częstochowy w czasie pracy. - Takie są efekty klerykalizacji PO - dodaje.

Pomimo trwającego czterodniowego posiedzenia Sejmu, kilkudziesięciu posłów PiS, PO i PSL rano pojechało na pielgrzymkę do Częstochowy . Zgodę na wyjazd dostali od marszałka Sejmu, Grzegorza Schetyny. - To, że marszałek zgodził się na tę pielgrzymkę jest żenujące, skandaliczne. Wstydu nie ma! - komentował w programie "Gość Radia ZET" Janusz Palikot.

Palikot: "Będziemy protestować. Zawiesimy Gwiazdy Dawida i prawosławne krzyże"

- Ta decyzja to wynik klerykalizacji całego PO i bezradności głównych elit politycznych wobec kościoła - twierdzi Palikot. - Nikt nie ma odwagi tupnąć nogą i kazać wracać biskupom z powrotem do kościoła. Spodziewałem się po Schetynie, który kiedyś był liberalnym człowiekiem, że jako marszałek, jako strażnik świeckości naszego państwa, zachowa się przyzwoicie - skarżył się.

Były poseł dodał, że wraz z jego Ruchem Poparcia przygotowuje akcję, która zakłada, że we wszystkich miejscach publicznych obok krzyża ma wisieć również krzyż prawosławny i gwiazda Dawida. - Są to symbole religii, które funkcjonują na terenie naszego państwa - argumentował.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM