Kuźniar: Przełamać impas w polityce obronnej

- Bronisław Komorowski ma podczas szczytu Trójkąta Weimarskiego przedstawić propozycje w polityce obronnej Unii, by przełamać istniejący impas, zapowiedział prezydencki doradca Roman Kuźniar.

Dziś w samo południe w Warszawie rozpocznie się szczyt Trójkąta Weimarskiego z udziałem prezydentów Polski i Francji oraz kanclerz Niemiec. Bronisław Komorowski, Nicolas Sarkozy oraz Angela Merkel spotkają się w Pałacu w Wilanowie. Zdaniem Romana Kuźniara, doradcy Bronisława Komorowskiego ds. międzynarodowych Trójkąt Weimarski ma duże znaczenie dla koordynacji stanowisk trzech państw w sprawach europejskich.

"O sytuacji na Bliskim Wschodzie"

Przywódcy państw będą dyskutować gospodarce w Unii, kwestiach bezpieczeństwa oraz wydarzeniach na Bliskim Wschodzie i stosunkami Wspólnoty z jej wschodnimi sąsiadami.

Prof. Roman Kuźniar zapowiada, że prezydent Komorowski przedstawi propozycje w zakresie polityki obronnej Unii by przełamać impas, jaki w tej sprawie istnieje. Pojawią się także "twarde propozycje" dotyczące zacieśnienia współpracy naukowej z ośrodkami francuskimi i niemieckimi.

Do ostatniego spotkania z udziałem przywódców Polski, Niemiec i Francji doszło w grudniu 2006 roku. Trójkąt Weimarski został powołany 20 lat temu przez ministrów spraw zagranicznych w w celu rozwoju współpracy między Polską, Niemcami i Francją.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM