Węgrzyn przeprasza za "patrzenie na lesbijki" [OŚWIADCZENIE]

Poseł PO Robert Węgrzyn wydał dziś pisemne oświadczenie w którym przeprasza za swoją wczorajszą wypowiedź o możliwości legalizacji związków homoseksualnych.

W związku z moją wczorajszą wypowiedzią w TVN 24 chciałbym oświadczyć, że moje przekonania dotyczące związku dwojga ludzi są niezmienne i konserwatywne, jednak z tego powodu nie jestem ani homofobem ani nie dyskryminuję kogokolwiek. Ubolewam, że przytoczony przeze mnie żart został wyjęty z całości mojej rozmowy z Redaktorem TVN 24.

Przepraszam, jeśli kogokolwiek ten żart uraził, bo rzeczywiście mógł zabrzmieć seksistowsko, jednak nie było to moim zamiarem.

Moje poglądy co do ustawowego zapisu na temat związków małżeńskich czy partnerskich są niezmienne. Jestem przeciwny obnoszeniu się z seksualnością i obscenicznym publicznym zachowaniom, czego wyraz dałem w swojej wypowiedzi. Jednocześnie podkreślam, że jestem przeciwko dyskryminacji kogokolwiek z powodu orientacji seksualnej i jest mi przykro, że wczorajsza moja wypowiedź tak została odebrana. Chciałbym dodać, że w przyszłości tego typu wypowiedzi nie będą miały miejsca z mojej strony.

Opolska PO wnioskuje o wyrzucenie Węgrzyna - "Nie chcemy być w partii z kimś takim" >>>

DOSTĘP PREMIUM