"Niech blog Kaczyńskiego nas nie zmyli. Wiemy, jaki to człowiek"

Decyzja prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o prowadzeniu bloga w internecie przez większość polityków pytanych przez Polskie Radio została odebrana sceptycznie. Szef PiS rozpoczął prowadzenie bloga na platformie blogowej salon24.pl.

Wieczorem pojawił się pierwszy wpis byłego premiera pod tytułem "Nowoczesny patriotyzm gospodarczy" będący zapisem przemówienia z konferencji gospodarczej PiS.

Jarosław Gowin z Platformy Obywatelskiej uważa, że Jarosław Kaczyński zmienił nastawienie do internetu prawdopodobnie z powodu zbliżających się wyborów parlamentarnych. Polityk wspomina, że Kaczyński kiedyś miał dużo gorsze zdanie o użytkownikach internetu i cieszy się, że szef PiS u swoją opinię zmienił.

Adam Hofman z PiS tłumaczy, że Jarosław Kaczyński zakładając blog po prostu odpowiada na wyzwania współczesności.

Sceptycznie do nowego pomysłu prezesa PiS podchodzi Bartosz Arłukowicz z klubu poselskiego SLD. Poseł uważa, że częste zmiany wizerunku Jarosława Kaczyńskiego nie powinny nas zmylić, bo wszyscy wiemy, jaki jest ten polityk.

Szef PiS zraził do siebie część internautów wypowiadając się o propozycji glosowania przez internet. Powiedział, że głosowanie powinno być decyzją "poważniejszą niż kliknięcie". Polityk powiedział wówczas o internautach, że "zdarzają się także ludzie, którzy piją piwo i oglądają rożne filmy".

Kaczyński ma bloga . Jeden wpis, setki komentarzy >>

DOSTĘP PREMIUM