"Prezes Kaczyński bloguje, bo jest nowoczesny"

- Prezes Kaczyński jest nowoczesnym politykiem i wie, że w dzisiejszych czasach internet odgrywa ważną rolę. Jeżeli bywa staroświecki, to w sensie bycia szarmanckim wobec dam - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.

Blog to tylko jeden z wielu instrumentów oddziaływania na opinię publiczną, także na tę młodszą. Jarosław Kaczyński wie, że to jest ważne. I pod tym względem "czuje bluesa" - mówi Czarnecki "Wprost". Dodaje, że prezesowi partii chodzi dotarcie do młodszego elektoratu.

- Założenie bloga jest w pewnym sensie wzmocnieniem tendencji, która pojawiła się w ostatnich kilku tygodniach. W badaniach poparcia opinii publicznej dla partii politycznych okazało się, że w kategorii najmłodszych wyborców PiS wygrywa z Platformą Obywatelską. Przegrywamy w kategorii wiekowej 25-30, ale w młodszych zaczynamy wygrywać - mówi Czarnecki.

Według niego założenie bloga było podyktowane tym, że telewizje nie zapraszają polityków PiS. Stąd kłopoty partii w dotarciu do elektoratu.

- W związku z tym, teraz skoncentrowaliśmy się na internecie- tłumaczy eurodeputowany.

A co z zarzutami, że Kaczyński nie pisze bloga samodzielnie? - Macham na to ręką. Prezes Kaczyński jest bardzo przywiązany do tego, co pisze. Oczywiście może się posiłkować różnymi ekspertyzami i analizami, zamieszczać swoje wystąpienia i artykuły, ale wszystko pisze sam. Niektórzy politycy i blogerzy chcą dziś zaistnieć. Uważają, że jak skrytykują Jarosława Kaczyńskiego, to się przebiją - mówi Czarnecki.

Ranking politycznych blogerów [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM