Beatyfikacja JPII. W prezydenckim samolocie nie ma miejsca dla Jaruzelskiego

W prezydenckim samolocie zabraknie miejsca dla generał Wojciecha Jaruzelskiego - poinformował Sławomir Nowak. Prezydencki minister potwierdził natomiast, że Bronisław Komorowski zaprosi byłych prezydentów i premierów do udziału w swojej delegacji na beatyfikację Jana Pawła II. Nowak tłumaczy, że zaproszenie zostanie skierowane do polityków wybranych w wyborach powszechnych.

- Przyjmujemy formułę, która była praktykowana przy różnych uroczystościach państwowych, że uczestniczą w nich byli prezydenci wybrani w wyborach powszechnych. Myślę, że jest to najbardziej czytelny klucz - przekonuje Nowak.

Minister dodaje, że prezydent chce w ten sposób ułatwić podróż byłym prezydentom i premierom do Watykanu. - Prezydent chce zaprosić prezydenta Lecha Wałęsę i Aleksandra Kwaśniewskiego oraz byłych premierów. Bronisław Komorowski chce by ten szczególny dzień dla Polaków mógł być uczczony poza bieżącym sporem politycznym - deklaruje minister.

Sławomir Nowak powiedział, że oficjalna podróż prezydenta Bronisława Komorowskiego do Watykanu rozpocznie się 30 kwietnia.

W kapeluszu i bez spodni: Narodowy Dzień Bielizny [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM