B. szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego i Dubieniecki robili interesy z gangsterem?

Zięć Lecha Kaczyńskiego i Robert Draba, były szef jego kancelarii prowadzili interesy z przestępcą, którego ułaskawił nieżyjący prezydent - ustaliło TVP Info. Chodzi Adama S., który po ułaskawieniu był przez kilka miesięcy wspólnikiem Marcina Dubienieckiego i byłego szefa Kancelarii Prezydenta. Draba wyjaśnia TVP Info: -Zakładałem spółkę z Marcinem Dubienieckim, ale kiedy dołączył do niej Adam S., ja nie miałem już w niej udziałów.

Sprawa nabrała rozgłosu kilka dni temu, kiedy Marcin Dubieniecki pytany przez dziennikarza ''Dziennika Bałtyckiego" o ułaskawienie Adama S., w niecenzuralnych słowach odmówił komentarza .

TVP Info przypomina kim jest Adam S. to przedsiębiorca z Kwidzyna, w 2008 roku skazany za to, że przez ponad osiem lat oszukiwał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wyłudzając ponad 100 tys. zł. Kara była niewysoka - półtora roku więzienia w zawieszeniu i grzywna. Zapis o karze przeszkadzał jednak w prowadzeniu działalności. W maju 2009 roku został ułaskawiony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a wyrok uległ zatarciu.

Według rzecznika Prokuratora Generalnego Mateusza Martyniuka "żadne okoliczności sprawy nie uzasadniły prawa laski".

Dlaczego prezydent podjął inną decyzję? Wcześniej, przed sądem Adama S. reprezentował Marek Dubieniecki, ojciec Marcina - zięcia prezydenta. Sam Marcin Dubieniecki prowadził interesy z Adamem S. Zięć Lecha Kaczyńskiego nie chciał na ten temat rozmawiać z dziennikarzami TVP Info.

Robert Draba z udziałami w spółce męża Marty Kaczyńskiej

Marcin Dubieniecki i Adam S. pojawiają się w dokumentach jednej ze spółek. Co ciekawe, udziały w niej ma także Robert Draba, były Szef Kancelarii Lecha Kaczyńskiego.

Z Robertem Drabą też nie udało się skontaktować.

O innych, niejasnych kontaktach Marcina Dubienieckiego z Tomaszem M. ps. "Matucha", skazanym za kierowanie grupą przestępczą , kilka dni temu napisała "Gazeta Wyborcza".

Zobacz więcej na portalu TVP Info: Dubieniecki i Draba byli w spółce z gangsterem? >>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM