Wałęsa: premier Tusk wypada "nie najgorzej"
- W tym stanie rzeczy i z tymi nieszczęściami, kryzysami, rząd mimo wszystko jakoś sobie radzi - podkreśla Wałęsa. Pytany czy Polacy zasługują na rząd, który "jakoś sobie radzi" były prezydent podkreśla, że jeśli chcemy lepszych władz musimy "wybierać mądrzej". - Organizujmy się w lepszą partyjność, mądrzejszą! A jeśli rodacy się nie angażują, nie chodzą na wybory, nie tworzą partii politycznych, tak wybierają, to mamy to, na co zasługujemy - tłumaczy "Wprost" legendarny przywódca "Solidarności".
Wałęsa ocenia, że Tusk wciąż "uczy się odpowiedzialności"
- Już posprawdzał możliwości, więc jest bardziej ostrożny w niektórych sprawach, a w innych wybuchowy, bo zmęczony - diagnozuje. Dodaje, że rząd można krytykować, ale tylko "tam, gdzie jest rzeczywiście jego wina, a nie za wszystko, za katastrofę smoleńską na przykład". Pytany o przedstawicieli elit, którzy w ostatnim czasie coraz głośniej wyrażają swoje niezadowolenie z rządów Platformy, Wałęsa zauważa, że "elity lubią być dopieszczane". - Bo jak takiemu nie wychodzi w pracy, w domu, to może na innym polu chciałby być doceniony - tłumaczy. I dodaje, że gdy bardziej zabiega się o elity, to ktoś może powiedzieć, że nie zabiega się np. o robotników.
- I tak źle, i tak źle - podsumowuje Wałęsa
Były prezydent ocenia również, że katastrofa smoleńska będzie skłócać Polaków do momentu, aż ujawniona zostanie treść rozmowy między Lechem i Jarosławem Kaczyńskim, którą bracia odbyli na kilkanaście minut przed katastrofą. - Wtedy wszystko się ułoży, bo nikt nie wytrzyma prawdy o tamtych zdarzeniach - przekonuje Wałęsa. - Wiem, że rozmowa była na pewno, w sytuacji, kiedy piloci nie chcą lądować, jest draka, spóźnienie, więc nie wierzę, że wtedy były jakieś rozmowy rodzinne. To nieprawdopodobne - dodaje.
Tusk o Globiszu: . było hardkorowo >>
-
"Lex Tusk" to "chamówa na wygrywanie wyborów" i "sanacja 2.0". Czy komisja stanie się memem?
-
W co gra Ukraina ws. kontrofensywy? "Być może za dużo się spodziewamy"
-
Kto stoi za atakiem dronów na Moskwę? Trzy możliwe wersje. "Każda fatalna dla Rosji"
-
"Mężczyźni trzymali ją za włosy i gwałcili, a matka patrzyła. Czasem się uśmiechała". Dramat małych uchodźców z Ukrainy
-
W wypadku pod Ostrowcem zginęło pięcioro krewnych, wracali z wesela. Policja informuje o zatrzymaniu 38-latka
- Wyniki Lotto 30.05.2023, wtorek [Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Ekstra Premia]
- "Nie ma lex anty-Tusk, jest lex anty-Putin". Czarnek: Tusk sam się w to wkomponowuje
- Rotnicka komentuje zapowiedź startu Giertycha do Senatu. "Nie wiem co nim kierowało, nie jestem psychologiem"
- Prof. Pyrć odchodzi z Narodowej Rady Rozwoju. To protest przeciwko decyzji Andrzeja Dudy ws. "lex Tusk"
- Cień Rosji w tle wielkiej fuzji Orlenu z Lotosem? "W tej transakcji jest wiele znaków zapytania"